Opis

  • Inhalator za djecu namijenjen inhalaciji donjih dišnih putova.
  • Veseli psić ne plaši djecu.
  • Intenzitet inhalacije se podešava na ventilu.
  • Različite razine protoka od 0,08 do 0,2 ml/min dok veličina čestica ostaje jednaka.
  • Razina buke: ≤ 55 dBa (1m od uređaja).
  • Maska za djecu i nastavak za usta pod kutom.

Inhalator je namijenjen za liječenje astme, kronične opstruktivne plućne bolesti (KOPB) i drugih respiratornih tegoba kod čije je terapije potreban lijek u obliku aerosolne maglice.

Uređaj zadovoljava odredbe EC direktive 93/42/EEC (Direktiva o medicinskim proizvodima) kao i Europsku normu oznake EN 13544-1:2007+A1:2009 Oprema za respiracijsku terapiju – 1.dio: Sustavi za stvaranje aerosola i njihovi dijelovi.

DODATNE INFORMACIJE:

  • RAZLIKE IZMEĐU KOMPRESORSKIH I ULTRAZVUČNIH INHALATORA :

Ultrazvučni inhalator ima sljedeće karakteristike:
– razbija čestice lijeka ultrazvukom
– bešuman rad
– manje dimenzije
– odabir stupnja inhalacije prema prirodi oboljenja

Kompresorski inhalator:
– kompresijom razbija čestice lijeka
– posebno pogodan u terapiji beba do 2 god, kod nedovoljno razvijene trahejalne cevi, u terapiji bronhijalnih i laringealnih spazama
– velika čašica za lijek (13,5 cm3) što znači da se lijek može razblažiti, a inhalacija produžiti što pacijentu omogućava postepenu izloženost lijeku

  • Liječenje inhalacijama zašto, kada i kako?

Inhaliranje pomoću inhalatora raspršivača je jedan od najboljih načina liječenja kašlja, bronhitisa i astme. Ne morate na inhalacije ići isključivo u ambulantu, možete sebe ili svoje dijete inhalirati kod kuće u domaćim uvjetima i atmosferi.

Kada se govori o inhalacijama svatko se od nas barem jednom u kućnoj izvedbi inhalirao nad čajem od kamilice s ručnikom preko glave. To je najstariji oblik inhalacije. Postoji više tipova inhalatora no ovdje govorimo o klasičnom kompresorskom inhalatoru.
Kompresorski inhalator raspršivač (nebulizator) je uređaj koji lijekove u tekućem obliku pretvara u aerosol koji se udiše i tako u vrlo sitnim česticama i dopire do najsitnijih dijelova dišnih puteva.

Liječenje inhalacijama uz inhalator preporučuje se kod virusnih i nekih bakterijskih upala dišnog sustava: kod sinuzitisa, nazofaringitisa, laringotraheitisa, upale pluća, suhog i produktivnog kašlja raznog podrijetla.

Inhalatori se koriste kod virusnih upala da bi se olakšali simptomi prehlade do potpunog spontanog oporavka. Zatim, kod nekih bakterijskih infekcija sinusa i većih dišnih puteva, da bismo dopremili antibiotik do tih područja i olakšali dreniranje paranazalnih šupljina. Posebno su učinkoviti u terapiji alergijskih rinitisa, laringotraheitisa i astme.

Inhalacije su pravi izbor kod teškog produktivnog kašlja, gdje je iskašljavanje naporno i isrcpljujuće zbog gustog sekreta. Odrasli ponekad i uspjevaju izbaciti sekret van, ali djeca ne. Zato je inahalotor najbolje moguće rješenje da biste olakšala svojoj djeci, isto tako ubrzali proces ozdravljenja i do nekoliko puta.

  • Što se stavlja u inhalator?

Razni lijekovi se mogu dodavati u inhalatore i od njih praviti inhalacije. Prvi uvjet je da su tekući, da nisu uljne podloge i da se mogu primjenjivati na respiratornom sustavu u određenim indikacijama.

Najosnovniji vid inhalacije je dodavanje 3ml fiziološke otopine u raspršivač i inhaliranje 15-25 minuta. To predstavlja simptomatsku terapiju koja ima za zadatak vlaženje dišnih puteva kod suhog kašlja i lakih prehlada. No takva terapija je od neprocjenjive važnosti za djecu. Od najmlađih bebica do veće djece.

Inhaliranje nije neugodno. Zapravo je ugodan proces i djeca uglavnom rado sudjeluju u postupkuu inhalacije. Bitno ih je uključiti u proces inhalacije. Ponekad im je dosadno pa se roditelji snalaze tako što ima dopuste da gledaju crtić na televizoru ili mobitelu. Moguće se inhalirati putem maskice ili usnika – usmjeriti paru da dijete udiše ukoliko ima strah od maske.

Dodatne informacije

Težina 0,1 kg

Možda će vam se također svidjeti…